середа, 16 грудня 2015 р.

вівторок, 10 листопада 2015 р.

ДПА з іноземної мови 2016

 Що таке ДПА і чим воно відрізняється від ЗНО? В чому переваги проведення ДПА у формі ЗНО? Чому іноземна мова включена до переліку предметів, ДПА з яких є обов’язковою? Чому це важливо для реформування шкільної освіти? ДПА – це державна підсумкова атестація, або знайомі більшості з дитинства «випускні іспити». Раніше випускні іспити для 11 класу проводилися безпосередньо в школі та оцінювалися за 12-бальною шкалою. ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання) здавалося окремо, у формі тесту і окремо оцінювалося відповідними балами. В 2015 році був проведений експеримент – поєднання ДПА (випускного іспиту) та ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання) з української мови. Така практика дала позитивні результати, оскільки дозволила учням зосередитися на підготовці саме до ЗНО, не витрачаючи час та зусилля ще й на здачу випускного іспиту з української мови. Окрім того, поєднання ЗНО та ДПА дало можливість більш об’єктивно оцінити знання випускників і виключити суб’єктивний фактор в оцінюванні. Це дозволило отримати загальну картину рівня підготовки наших учнів з предмету «Українська мова та література», а отримані результати є надзвичайно важливими для формування освітньої політики в середній школі. Тому в 2016 році практика загальнообов’язкових іспитів у форматі ЗНО+ДПА буде розширена – всі учні-випускники 11 класу складатимуть об’єднаний тест вже з трьох предметів – української мови та літератури, іноземної мови та математики або історії (на вибір). Обов’язкове складання ДПА у формі ЗНО з іноземної мови часто називають «обов’язковим ЗНО з англійської», проте це не зовсім так – учні можуть складати іспит з тієї іноземної мови, яка в них в школі була «основною іноземною». Тобто, якщо це була школа, наприклад, з поглибленим вивченням німецької мови – то випускники можуть писати тест саме з німецької мови. Інший міф-побоювання, пов’язаний з обов’язковим ДПА-ЗНО з іноземної мови – що такий тест буде обов’язковим для вступу до університетів і може завадити тим випускникам, в яких іноземна мова не викладалася належним чином у школі, стати студентами. Ці твердження не відповідають дійсності – шанси стати студентами у випускників 2016 року будуть такими ж самими, як і у випускників 2015 року. Результат ЗНО з іноземної мови матиме значення тільки для тих абітурієнтів, які обиратимуть відповідні університети та спеціальності, де знання іноземної мови є критично важливим і зазначене в правилах прийому – наприклад, при вступі на спеціальність «англійська мова та література». Результати такого іспиту з іноземної мови, проведеного у формі зовнішнього незалежного оцінювання, покажуть, яким є справжній рівень знань з іноземної мови в тих чи інших навчальних закладах України. Це необхідно, в першу чергу, для того, щоб виробити відповідну політику у сфері вивчення іноземних мов в українських школах та покращити якість викладання цих предметів, адже знання іноземної мови є надзвичайно важливим для подальшого навчання та успішної кар’єри наших випускників.  

середа, 28 жовтня 2015 р.

ЗНО з англійської мови

ЗНО з англійської мови більше не проводитимуть. Уже цього навчального року випускники складатимуть іноземну мову в своїх школах і зі своїми вчителями, йдеться в сюжеті ТСН.19:30. Це буде звичайний шкільний іспит. У Міносвіти пояснили, що врахували звернення громадських організацій, батьків та учнів. Ті просили саме про це. На початку місяця повідомлялося, що на українські школи чекають масштабні перетворення. В уряді готують новий законопроект про освіту.
Більше читайте тут: http://tsn.ua/ukrayina/minosviti-skasuvalo-zno-z-angliyskoyi-movi-510409.html

Пісня про тварин (англійською)


четвер, 22 жовтня 2015 р.

Значення та роль гри як інтерактивної технології навчання

Ефективність уроку іноземної мови зумовлена багатьма факторами. Це оптимальна структура уроку,застосування різних методів і прийомів учителем для спонукання учня до різних видів діяльності,використання додаткової літератури для підвищення інтересу учнів до вивчення іноземної мови та підтримання його на високому рівні.
Мене давно зацікавило питання використання гри на уроках іноземної мови. Гра посідає важливе місце в житті людини. З перших днів свого народження людина починає грати. Змінюється вік людини і змінюються ігри. Гра навчає, виховує, соціалізує, розважає, дає відпочинок. В.О.Сухомлинський говорив: «Без гри немає і не може бути повноцінного розумового розвитку. Гра-це величезне світле вікно, через яке в духовний світ дитини вливається живлющий потік уявлень, понять про навколишній світ. Гра-це іскра, що запалює вогник допитливості».

вівторок, 20 жовтня 2015 р.

20 цікавих фактів про англійську мову

Освітній портал повідомляє цікаві факти про англійську мову
http://www.osvita.org.ua/articles/1700.html
А також перегляньте відео. Цікаво!


Вивчення мови разом з YouTube


Чи потрібне вивчення англійської мови в ранньому віці?

Давайте подискутуємо!
Сучасній людині знання англійської мови так само необхідно, як уміння користуватися мобільним телефоном та комп'ютером. Проте вивчення англійської дітьми молодшого шкільного віку, як і раннє навчання комп'ютерної грамотності, викликає масу дискусій. Чи замислювалися Ви, чому людина, що досконало володіє іноземною мовою, завжди знає рідну мову трохи краще? Вся справа в тривалості мовної практики. Коли дитина 11-12 років починає вчити іноземну мову в рамках шкільної програми або записатись на курси англійської, «стаж» його спілкування рідною мовою вже становить 9-10 років. Відомо, що до 3-4 - х річного віку іноземна і рідна мови відкладаються у малюка в одній півкулі мозку (у дорослих вони «розкладаються» по різних півкулях). Таким чином, для людини, з раннього дитинства інтенсивно «всмоктуючого» і рідну, і іноземну мову, «рідними» стають обидві мови. Діти, як правило, люблять спілкуватися і на відміну від дорослих, не боятися робити помилки, тому і засвоюють мову набагато швидше.
Я вважаю, що вивчення англійської в ранньому віці - це не лише гарантія вільного володіння мовою в майбутньому, але й додаткові можливості особистої і професійної самореалізації для Вашої дитини. Чи не так?

Англійська мова - ключ до успіху!

Англійська мова стала літературною та мовою права ще в чотирнадцятому столітті, а в дев'ятнадцятому - мовою міжнародного спілкування. Нею ведуться переговори, проходять конференції і вона є офіційною мовою більшості міжнародних громадських організацій. Статистика стверджує, що понад 300 мільйонів людей у світі спілкуються англійською мовою, а майже у сімдесяти країнах світу вона вважається офіційною мовою. 
Історія англійської мови, починаючи з п'ятого століття, зазнала багато змін під час вторгнення до Британії німецьких племен і французьких загарбників. Але завдяки і всупереч всім зовнішнім впливам, мова збагатилася і поширився на нові території.
Вивчення англійської мови, поряд зі своєю рідною, у сучасному суспільстві реальна необхідність, і більшість людей, що прагнуть отримати чудову освіту і зробити блискучу кар'єру, опановують цю мову. І не так важливо в якому віці ви почати вивчення англійської мови, головне, мати бажання та реалізувати своє прагнення до знань, бо  вона - наш ключ до успіху.